Weightloss on the Cheap…FABULOUSLY!

A weight loss journey can become a little expensive. Yeah no it can be a lot expensive!  It involves changing your eating habits and incorporating natural healthier foods. You have to workout more often and be diligent about it.  Produce (fruit, veggies) is expensive and a gym membership costs about $30-$80 per month. Nonetheless, being…

It’s a New Season

Did ya miss me??? I know I know, I’ve been away for a long time.  Tee Hee (Bats Eyes) but I’m here so let’s go! My friend Shaquanda Stephenson Author of The Bus Chronicles kicked me in the butt and reminded me that I have to “…speak those things which be not as though they were”, Romans…